وکیل طلاق در کرج

طلاق به معنای پایان قانونی ازدواج است. که به واسطه آن همسران از هم جدا می شوند. دعاوی خانواده پیچیدگی های خاص خودش را دارد به همین دلیل توصیه می شود، از یک وکیل خوب و کارکشته استفاده کنید. گروه وکیل کرج که به عنوان وکیل طلاق کرج و همین طور به عنوان یکی از بهترین وکیل های طلاق در کرج است . علت استفاده از وکیل و توصیه کردن به آن، این است که بعد از طلاق حقوق و تکالیف متقابلی که بین زوجین وجود داشته اکنون از بین میرود و به سبب آن ممکن است مشکلاتی ایجاد شود که لازم است از وکیل طلاق مشاوره بگیرید.

طلاق و توضیحاتی درباره آن

طلاق با فسخ ازدواج متفاوت است. فسخ ازدواج به این معنی است که ازدواج صورت گرفته از ابتدا باطل و بی اعتبار بوده است. با اینکه شیوه طلاق در کشورهای مختلف بسیار متفاوت است اما در اکثر کشورها نیاز به تایید یک دادگاه یا مرجع رسمی حقوقی برای انجام طلاق وجود دارد.

کلمه طلاق ریشه عربی دارد. معنی آن گشودن گره و رها کردن است. طلاق در مذاهب مختلف نیز متفاوت است. در اسلام طلاق به اختیار شوهر انجام می شود ولی زن نیز در شرایط خاص ممکن است بتواند حق طلاق را بدست بیاورد.


چه مواردی باید در حضانت فرزند مورد بررسی قرار بگیرد؟

موارد قانونی عدم تمکین زن چیست؟


طلاق از دید اسلام دارای چه شرایطی است؟

طلاق از منظر اسلام به عنوان منفورترین حلال شناخته می شود. تا جایی که گفته شده از این واقعه عرش الهی به لرزه می افتد. در قرآن به مردان توصیه شده که از طلاق زنانشان پرهیز کنند و راه سازش را در پیش بگیرند. همچنین در قرآن آمده که در شرایطی که زوج به اختلافی برخورد میکنند داوری از خانواده شوهر و داوری از خانواده زن با یکدیگر مشورت کنند.

در ازدواج دائم مرد میتواند مشروط بر اینکه زن در مدت عادت ماهانه یا باردار نباشد او را طلاق دهد. همچنین تحت شرایطی زن میتواند تقاضای طلاق بدهد.

در چه شرایطی زن میتواند تقاضای طلاق بدهد؟

زن تحت شرایط خاصی میتواند تقاضای طلاق بدهد که در ادامه به چند مورد از آنها میپردازیم. شما در صورتی که نیاز به مشاوره بیشتر دارید میتوانید با گروه وکلای کرج تماس بگیرید تا از مشاوره وکیل طلاق در کرج بهره مند شوید.

  • اگر زوج زندگی زناشویی و خانوادگی را به مدت شش ماه متوالی یا نه ماه متناوب در یکسال بدون داشتن عذر موجه ترک کرده باشد.
  • داشتن اعتیاد به مواد مخدر یا مشروبات الکلی به نحوی که در زندگی زناشویی اختلال ایجاد کند و امتناع وی از ترک ان و یا عدم امکان الزام وی به ترک آن به تشخیص پزشک
  • محکومیت قطعی زوج به حبس بیش از پنج سال
  • سوء رفتار زوج و یا ضرب و شتم همسر به طوری که برای زوجه قابل تحمل نباشد
  • ابتلای مرد به بیماری های صعب العلاج روانی و جسمانی
  • اگر مرد حق طلاق را هنگام عقد ازدواج به زن داده باشد نیز زن میتواند برای استفاده از حق خود اقدام کند

وکیل طلاق کرج

طلاق در ایران به چه شکلی انجام می شود؟

در قوانین ایران نیز شرایط طلاق برگرفته از شرایط ذکر شده در اسلام است. به پیروی از فقه امامیه سه روش برای طلاق در ایران امده است. در روش اول طلاق به خواست مرد صورت میگیرد. در ماده ۱۱۳۳ قانون مدنی ایران آمده است که :

  1. مرد هر وقت که بخواهد میتواند زن خود را طلاق دهد.
  2. در روش دوم طلاق به خواسته زن صورت میگیرد.
  3. در روش سوم که به طلاق خلع و مبارات معروف است و نوع خاصی از طلاق با شرایط خاص محسوب میشود زن و شوهر میتوانند به شکل توافقی از یکدیگر جدا شوند.

چه زمان مرد می تواند به زن نفقه نپردازد؟

مهریه چیست و معنای مهریه عندالمطالبه چیست؟


 وکیل طلاق در کرج

همانطور که در این مطلب عنوان شد، ازدواج یک قرارداد حقوقی نیز محسوب می شود. به موجب طلاق شرایط ضمن عقد باطل میگردد. بنابراین طلاق یک امر با تبعات حقوقی محسوب میشود که برای انجام آن بهتر است به وکیل خوب مراجعه شود. گروه وکلای وکیل کرج با دارا بودن وکلای حاذق و با تجربه در خدمت شما همشهریان عزیز است تا بتواند خدمات مربوطه را به شما ارائه نماید. از همین رو در دعاوی خانوادگی وکیل طلاق در کرج میتوانید از بهترین وکیل طلاق در این عرصه بهره مند شوید.

ارتباط با وکیل کرج

برای ارتباط بیشتر با کارشناسان ما از طریق راه ارتباطی زیر در ارتباط باشید.

تماس با وکیل کرج

پانوشت: وکیل طلاق کرج ، وکیل طلاق در کرج ، بهترین وکیل طلاق در کرج ، بهترین وکیل طلاق در کرج، وکیل طلاق ارزان ، وکیل خوب طلاق

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − یازده =