وکیل ساختمانی

وکیل ساختمانی کیست و چه کمکی می تواند به شما بکند؟ در صورتی که در حوزه ملک کار می کنید احتمالا نام وکیل ساختمانی به گوش شما خورده است، اما آیا می دانید که وکیل ساختمانی چه کمکی می تواند به شما بکند. این فرد می تواند به شما در حوزه قوانین ملک ، ساخت و ساز یاری رساند زیرا در شهر های پر جمعیت نظیر کرج که ساخت و ساز زیاد است باید مراحل ساخت و ساز تحت نظارت قانون انجام شود.

در صورتی که در حوزه ملک فعالیت دارید و یا می خواهید که وارد این حوزه شوید نیازی شدید به وکیل ساختمانی پیدا می کنید و ما به شما توصیه می کنیم از نظارات یک مشاوره حقوقی ساخت و ساز استفاده کنید.

گروه وکیل کرج یکی از معروف ترین و بهترین گروه وکلای کرج می باشد که در زمینه وکیل ساختمانی و وکیل ملکی به شما یاری می رساند.

ساخت و ساز ها غیر مجاز شامل چه مواردی می شود؟

وکیل تخلفات ساختمانی به شما کمک می کند در کار ساخت و ساز شما وقفه قانونی به وجود نیاید و ملک شما شامل پرداخت جریمه از جانب ارگان هایی مانند شهرداری نباشد. برای این کار باید با وکیل متخصص در امور شهرداری مشورت کنید. برخی نیز تصور می کنند ساخت و ساز های غیر قانونی باعث صرفه جویی در هزینه می شود. اما مواردی که ساخت و ساز غیر مجاز به حساب می آیند شامل موارد نظیر دریافت پروانه و جواز ساختمان و همچنین دریافت مجوز ساخت می شود. طبق ماده یک قانون در تعیین محدوده شهر ها و روستا ها ساخت و ساز های داخل شهر توسط شهرداری از پروانه ساخت کنترل  استفاده می شود.


حق الوکاله دعاوی خلع ید بر چه اساسی تعیین می شود؟


تخلفات ساخت و ساز ملکی در کرج چه عواقبی را به دنبال دارد؟

 1. اگر برای ساخت و ساز از شهرداری مجوزی دریافت نکنید و اصول شهرسازی و فنی نیز در سازه شما رعایت نشده باشد، کمسیوت حکم به تخریب ملک می دهد.
 2. اما اگر تنها مجوز شهرداری را نگرفته اید اما اصول فنی لازم، بهداشت و قوانین مربوط به شهرسازی را در آن رعایت کردید، باتوجه به متراژ سازه و ارزش آن به اندازه یک دهم ارزش معاملاتی ملکتان مستحق پرداخت جریمه خواهید بود. اما بعد از پرداخت جریمه می توانید برگه پایان کار ساختمان را دریافت کنید.

چند نوع دعاوی ثبتی داریم؟


وظایف وکیل ساخت و ساز در کرج چیست؟

یک وکیل ملک در خصوص تمام مراحل دریافت مجوز ساختمان مهارت دارد. همچنین در حوزه انواع دعاوی ملکی از رسیدن خسارت به شما جلوگیری می کند. از وظایف یک وکیل ملکی خوب در کرج می توان به موارد زیر اشاره کرد

 • کلاهبرداری
 • تنظیم سند رسمی
 • تقسیم املاک مشاع
 • تخلیه املاک استیجاری
 • اخذ پایانکار
 • رفع مزاحمت از ملک
 • جعل سند
 • انتقال یا فروش مال غیر
 • ممانعت از حق
 • مطالبه وجه التزام قراردادی
 • افراز ملک

به علاوه موارد بالا یک وکیل ملکی خوب در کرج به تمام مورد قانونی مورد نیاز ساختمان شما مشاوره می دهد. اگر به دنبال یک وکیل خوب در حوزه ساخت و ساز و مسائل مربوط به ملک در کرج هستید،‌ به وکلای با تجربه وکیل کرج مراجعه کنید.

در رابطه با پروانه ساختمان بیشتر بدانید

پانوشت:  وکیل ساخت و ساز در کرج, وکیل ساختمانی در کرج, وکیل رسیدگی به شکایات ملک در کرج, مشاوره حقوقی ملک در کرج, ساخت و ساز غیر مجاز , مجوز ساخت در کرج, پروانه ساختمان در کرج

4/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 3 =