وکیل حقوق تجاری

وکیل حقوق تجاری کیست؟ آیا تا به حال در امور تجاری خود به مشکلی برخورد کرده اید؟ در صورتی که دارای تجارت فعالی هستید و خودتان در این حوزه کار می کنید شاید تا به حالا به کسی که در این امور متخصص باشد نیاز پیدا کرده باشید. داشتن یک وکیل حقوق تجاری خوب می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی پیشرفت کار شما بگذارد.

وکیل حقوق تجاری کاملا به قوانین و اصطلاحات این حوزه آشنا است و در خصوص روال دادگاه ها می تواند به شما کمک کند. ما در این مقاله از وکیل کرج قصد داریم تا شما را با وکیل امور تجاری و وظایفش بیشتر آشنا کنیم، پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.


ساخت و ساز ها غیر مجاز شامل چه مواردی می شود؟


وکیل حقوق تجارت

حقوق تجاری در واقع مجموع قوانین حاکم بر دنیای تجارت و بازرگانی را شامل می شود. این حقوق نظارت کننده بر اعمال تجار است و مشکلات پیش آمده در این زمینه توسط قانون تجارت حل و فصل می شود. در صورت حل نشدن مشکلات تجاری در این زمینه به قانون مدنی مراجعه می شود و رسیدگی می شود. تمام وکلا با گرفتن مدرک خود می توانند در زمینه تجارت فعالیت کنند. اما نکته شایان ذکر اینجاست که حقوق تجاری نیازمند کسب تجارب و آگاهی فراوان است. از این رو بهتر است به وکیل باتجربه حقوق تجارت مراجعه شود. یک وکیل خوب تجاری باید در زمینه های تنظیم انواع قراردادهای داخلی و خارجی بین الملل مهارت داشته باشد.

وکیل شرکت ها تجاری

منظور از وکیل امور تجاری، شخصی است که به همه ارکان های قانونی شرکت مسلط باشد. اینگونه افراد معمولا اشخاصی جدا از سرمایه گذاران و صاحبان شرکت ها هستند. با این که قوانین موجود در عرصه تجار در سال ها اخیر با رشد زیادی مواجه بوده، اما باز هم در مواردی برای رفع شبهه در آن به یک وکیل کاربلد نیاز است. دانستن فوت و فن های دنیای تجارت و مشاوره تجاری از جمله خدمات یک وکیل مناسب به شمار می رود. شرکت های تجاری از لحاظ انواع به موارد زیر تقسیم می شوند که هر کدام دارای گستردگی فراوان است.

  • شرکت سهامی
  • شرکت مختلط سهامی
  • شرکت تعاونی تولید و مصرف
  • شرکت مختلط غیرسهامی
  • شرکت با مسئولیت محدود
  • شرکت تضامنی
  • شرکت نسبی

در رابطه با حقوق تجارت بیشتر بدانید

وکیل دعاوی تجاری

با گسترش روابط تجاری در جامعه و رشد روز افزون آن بدیهی است که در دعاوی تجاری نیز در جامعه بالا رود. اکثر این دعادی از قراردادهای تجاری نشات می گیرند. بنابراین یکی از مهم ترین بخش ها در دنیای تجارت بحث تنظیم قرارداد های تجاری است. حضور یک وکیل خوب کاربلد در این زمینه می تواند با پیش بینی وقایع احتمالی در دنیای تجارت و حل و فصل سریع مشکلات تجاری در حل دعاوی تجاری موثر باشد. بنابراین حضور وکیل با دانش و با تجربه تجاری در کنار یک تاجر موفق می تواند نقش پررنگی را ایفا کند.  آیا حضور وکیل تجاری در حل مشکلات تجاری تاثیر دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت برخی حضور وکیل تجاری را بعد از بروز مشکل لازم می دانند. اما حقیقت این است که باید از مشاوره های وکیل با تجربه تجاری قبل از بروز مشلات تجاری بهره برد.

پانوشت: وکیل حقوق تجاری , وکیل شرکت های تجاری , وکیل دعاوی تجاری , وکیل باتجربه در حل مشکلات تجاری , تنظیم انواع قرارداد های تجاری , انواع شرکت های تجاری

 

4/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 5 =