وکیل چک و سفته

تمام اسنادی که در جایگاه دعوی و یا دفاع قابل استناد باشند به عنوان یک سند تجاری محسوب می شوند، در نتیجه چک و سفته هم یه عنوان اسناد تجاری هستند. همان طور که میدانید و حتما تا کنون از آن استفاده کرده اید چک و سفته در دنیای تجارت امروز بسیار مهم است و اکثر جامعه هم از آن استفاده می کنند. شما در صورتی که دارید از چک و سفته استفاده می کنید باید حتما اطلاعات کامل و جامعی در این خصوص داشته باشید که سبب برگشت خوردن چک و یا عدم وصول آن نشود.به همین دلیل استفاده و بهره گیری از تجارب وکیل چک و سفته در این راه به شما کمک می کند.

وکیل متخصص چک

اگر در بازار تجارت در حوزه های مختلف فعالیت می کنید، حضور یک وکیل تجاری باتجربه می تواند تا حد زیادی از مشکلات حقوقی و کیفری شما در انواع زمینه های کسب و کار بکاهد. اگر در زمینه وصول چک یا موارد دیگر مربوط به آن به مشکل خوردید، اصلا نگران نباشید این کار را به بهترین وکیل چک در کرج یعنی وکیل کرج  بسپارید.

در خصوص چک بایدگفت صادر کننده آن باید در زمان وعده داده شده به اندازه مبلغ چک در بانک پول داشته باشد در غیر این صورت مالک می تواند چک را برگشت بزند. توجه کنید برگشت زدن چک به معنای شکایت حقوقی برای رسیدن به مال از دست رفته نیست. اگر بعد از صدور چک از طریق دزدی یا کلاهبرداری چک گم شده و یا مفقود شود، دارند آن باید به صورت کتبی عدم پرداخت وجه را به بانک ابلاغ کند.


استعلام موجودی چک چگونه انجام می شود؟


وکیل خوب برای چک برگشتی

در ابتدا مطابق قانون تجارت به تعریف چک بپردازیم:

مطابق با ماده ۳۱۰ قانون تجارت « چک نوشته ای است که به موجب آن صادرکننده وجوهی را که نزد محال علیه دارد، کلاً یا بعضاً مسترد و یا به دیگری واگذار می نماید »

بنابراین اگر چک وعده دار باشد دارند آن باید بتواند در زمان مقرر مبلغ ذکر شده را از بانک وصول کند. در غیر این صورت چک بی محل تلقی می شود و علاوه بر گرشت زدن آن، دارند چک می تواند در مقابل صادر کننده آن اقدام کیفری کند.

اگر در زمینه چک به مشکل خوردید، باید به یک وکیل خوب چک برگشتی مراجعه کنید. چرا که این قضیه ممکن است باعث از دست رفتن حق شما شود. بیشترین سوالاتنی که در زمینه ک از یک مشاوره حقوقی می شود شامل اثبات پرداخت وجه چک , پرداخت تدریجی مبلغ چک , پرداخت چک و چک برگشتی است و بنابراین در ادامه به اثبات پرداخت چک که یکی از مهم ترین موارد است می پردازیم.


وکیل ملکی خوب چه ویژگی هایی دارد؟


اثبات پرداخت وجه چک

اثبات پرداخت وجه چک یکی از موردی است که نیازمند مدرک در این زمینه است. یکی از مدارک قابل اسناد در این زمینه رسید بانکی است. در اینگونه موارد همچنین می توان با اثبات پرداخت وجه با فیش های واریزی لاشه ی چک را مسترد نمائید. سوالی در این خصوص بسیار مطرح است این است که چگونه می توان ثابت کرد مبلغ چک را به دارنده آن پرداخت کرده ایم؟ اگر پرونده دارای پیچیدگی در این زمینه باشد شما احتیاج به یک وکیل پایه یک دادگستری برای اثباتت ادعای خود و مشاوره حقوقی در این زمینه احتیاج پیدا می کنید.

قانون جدید چک در سال ۱۴۰۰ چیست؟

از ابتدای سال که چک ها با طرح جدیدی جایگین چک صیادی شدند از قانون خاصی نیز تبعیت می کنند. لازمه نقد شدن این چک ها ثبت مشخصات آن نظیر عواملی همچون اطلاعات هویتی، تاریخ، مبلغ و… است. یکی از دیگر از بند های این قانون شامل صدور چک در وجه حامل است که امکان پذیر نیست. چرا که انتقال چک  باید در سامانه صیاد ثبت شود. به این ترتیب جرایمی همچون جعل و سرقت چک کاهش میابد. چرا که دیگر این عامل منوط به کاغذ نیست و در بانک مرکزی پشتوانه دارد.

بدیتن ترتیب الزام قانونی چک به چه صورت خواهد بود؟

  • تمام چک ها باید در مواد ثبت و تایید و انتقال در سامانه صیاد ثبت شوند
  • دارندگان چک برگشتی سو اثر نشده از نمی تواند اقدام به صدورذ چک جدید کنند
  • صدور چک در وجه حامل ممنوع است
  • چک های جدید به این ترتیب دیگر پشت نویسی نمی شوند

سفته چیست؟

پانوشت: وکیل متخصص چک , وکیل خوب برای چک برگشتی, اثبات پرداخت وجه چک, وکیل چک و سفته , بهترین وکیل چک در کرج

4/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − ده =